اولین لوله ازمایش دورهام هوشمند در آمریکا تولید شد

تامین کنندگان همچنین لوله ازمایش دورهام ساخته شده از انواع مواد پلاستیکی را ارائه می دهند، این محصولات نسبت به لوله های شیشه ای وزن کمتری دارند و به طور کلی ارزان تر هستند.

همچنین ممکن است در برابر نور و فشار فرابنفش (UV) مقاومت کنند.

Pyrex® (Corning) یکی دیگر از انواع مناسب شیشه های بوروسلیکات است.

مانند KIMAX، استحکام مکانیکی و مقاومت حرارتی بالاتری نسبت به انواع دیگر شیشه های تجاری دارد.

Zerdour® (شیشه شوت) یک شیشه سرامیک آلومینوسیلیکات لیتیوم با ضریب انبساط بسیار پایین است.

انواع دیگر ظروف آزمایشگاهی شیشه ای نیز موجود است، لوله های EPDM مقاومت خوبی در برابر نور خورشید، هوا و ازن دارند، دمای کاری پیشنهادی برای EPDM 70 درجه فارنهایت تا 275 درجه فارنهایت است.

محصولات فلورالاستومر مقاومت خوبی در برابر حرارت، روغن و مواد شیمیایی دارند، با این حال، آنها اغلب عملکرد ضعیفی در دمای پایین دارند.

لوله آزمایشگاهی

لوله های نئوپرن در طیف وسیعی از دماها مفید هستند و در برابر تخریب اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند.

نیتریل دارای محدوده عملیاتی 30 درجه فارنهایت تا 275 درجه فارنهایت است که آن را به انتخاب خوبی برای برخی از کاربردهای دمای پایین تبدیل می کند.

محصولات نایلونی و پلی آمیدی دارای درجه بندی فشار خوبی هستند و لوله های آزمایش PharMed® (شرکت نورتون) دارای استحکام کششی بالایی هستند.

لوله های آزمایش پلی اتیلن دارای مقاومت شیمیایی عالی هستند، اما مقاومت دمایی ضعیفی دارند، پلی اتیلن (PE) نیز دارای خواص شیمیایی برجسته است، اما نیمه مات است.

لوله های آزمایش پلاستیکی همچنین شامل محصولات ساخته شده از پلی پروپیلن (PP)، پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE)، پلی اورتان (PU) و پلی وینیل کلراید (PVC) می باشد.

هنگام انتخاب لوله های آزمایش، خریداران باید حجم مورد نظر را مشخص کنند و می توانند محصولاتی را انتخاب کنند که یکبار مصرف و یا درجه بندی شده باشند.

به طور کلی، 18-mm x 150-mm اندازه لوله آزمایش استاندارد است، تصویر زیر مربوط به یک لوله آزمایش مدرج ساخته شده از شیشه KIMAX است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.