با بطری پلاستیکی اسپری دار آرامش را به خود هدیه بدهید

فرآیندهای بازیافت با پلی استر به اندازه فرآیندهای تولید بر اساس گلوله های اولیه یا مذاب متنوع بازیافت بطری پلاستیکی اسپری دار نیز با مراحلی متفاوت انجام می شود.

بسته به خلوص مواد بازیافتی، امروزه می توان از پلی استر در بیشتر فرآیندهای تولید پلی استر به عنوان ترکیب با پلیمر بکر یا به طور فزاینده ای به عنوان پلیمر 100% بازیافتی استفاده کرد.

برخی استثناها مانند فیلم BOPET با ضخامت کم، کاربردهای ویژه مانند فیلم نوری یا نخ ها از طریق FDY-spinning با سرعت بیش از 6000 متر در دقیقه، میکروفیلامنت ها و الیاف میکرو تنها از پلی استر خالص تولید می شوند.
این فرآیند شامل تبدیل ضایعات بطری به پولک، با خشک کردن و کریستالیزه کردن تکه‌ها، پلاستیک کردن و فیلتر کردن، و همچنین با گلوله‌سازی است.

این محصول یک گرانول مجدد آمورف با ویسکوزیته ذاتی در محدوده 0.55-0.7 است که بستگی به نحوه خشک کردن کامل تکه های PET دارد.

ویژگی های ویژه عبارتند از: استالدئید و الیگومرها در گلوله ها در سطح پایین تر وجود دارند. ویسکوزیته به نحوی کاهش می یابد، گلوله ها بی شکل هستند و قبل از پردازش بیشتر باید متبلور و خشک شوند.

این فرآیند، در اصل، مشابه فرآیندی است که در بالا توضیح داده شد.

با این حال، گلوله های تولید شده به طور مستقیم (به طور پیوسته یا ناپیوسته) متبلور می شوند و سپس در معرض چند تراکم حالت جامد (SSP) در یک خشک کن غلتشی یا یک راکتور لوله عمودی قرار می گیرند. در طی این مرحله پردازش، ویسکوزیته ذاتی متناظر 0.80-0.085 dℓ/g دوباره بازسازی می‌شود و در همان زمان، محتوای استالدئید به <1ppm کاهش می‌یابد.

این واقعیت که برخی از تولید کنندگان ماشین و خطوط سازان در اروپا و ایالات متحده تلاش می کنند تا فرآیندهای بازیافت مستقل را ارائه دهند.

به عنوان مثال فرآیند موسوم به بطری به بطری (B-2-B)، مانند بازیافت نسل بعدی (NGR)، BePET، Starlinger، URRC یا BÜHLER، به طور کلی با هدف ارائه مدرکی مبنی بر وجود باقی مانده های استخراج مورد نیاز است.

و حذف آلاینده های مدل طبق FDA با استفاده از آزمایش به اصطلاح چالش، که برای استفاده از پلی استر تصفیه شده در بخش مواد غذایی ضروری است

علاوه بر این تأیید فرآیند، با این وجود ضروری است که هر کاربر چنین فرآیندهایی باید دائماً محدودیت های FDA را برای ماده خام بررسی کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.