با داشتن ساعت imilab w12 دیگر نیازی به دستیار ندارید

مردان هنوز ساعت‌های جیبی را ترجیح می‌دادند که در طول سال‌ها کوچک‌تر شده بودند و دقت آن‌ها به‌طور چشمگیری بهبود یافته بود.

اما به زودی مشخص شد که حرکت ظریف بیرون آوردن ساعت نظیر ساعت imilab w12 از جیب در هر موقعیتی کاربردی نیست.

اسطوره پرواز، آلبرتو سانتوس دومونت قبلاً ابراز تمایل کرده بود که بتواند در حین پرواز از هر دو دست خود استفاده کند و بتواند به طور همزمان مراقب ساعت خود باشد.

بنابراین دوست او لوئیس کارتیه کارتیه سانتوس را طراحی کردبرای او در سال 1904، که هنوز هم یک سری مرکزی از مجموعه شرکت امروزی است. اولین ساعت مچی مردانه و همراه با آن اولین ساعت خلبانی متولد شد.

حتی اگر شباهت زیادی با ساعت‌های هوانوردی امروزی با قاب متمایز نداشته باشد، اساس یکی از موفق‌ترین دسته‌های ساعت تمام دوران را پایه‌گذاری کرد.

امروزه تقریباً هر سازنده ساعت حداقل یک سری هوانوردی را در کارنامه خود دارد. به لطف ارزش تشخیص عظیم آنها، آنها هنوز هم بسیار محبوب هستند.

با شروع جنگ جهانی اول استفاده از آنها به بسیاری از مناطق که در آن دست آزاد حیاتی بود گسترش یافت.

حتی امروز می بینید که بسیاری از سریال ها منشأ خود را از شرایط حرفه ای و نظامی می گیرند.

سری‌هایی مانند Breitling Navitimer مجهز به ویژگی‌های ناوبری اضافی هستند که به خلبانان کمک می‌کنند: به عنوان مثال، قاب قاعده اسلاید چرخان، محاسبات دقیق هواپیمایی را مستقیماً از ساعت و بدون نیاز به استفاده از ابزار اضافی فعال می‌کند.

امروزه رایانه های داخلی جایگزین این عملکرد شده اند.

تاریخچه سنتی هنوز در طراحی ساعت منعکس شده است، قاب قاب کشویی ظاهری چشمگیر به آن می دهد.

سری های دیگر مانند Rolex Air-King بر اساس طراحی مینیمالیستی و خوانایی در شرایط کم نور است.

اگرچه بسیاری از سریال ها برای استفاده حرفه ای طراحی شده بودند، اما آنها برای استفاده نظامی باقی نماندند و به سرعت در میان مردم غیرنظامی مورد تحسین قرار گرفتند.

اما دوران ساعت‌های جیبی هنوز به پایان نرسیده بود: برای مدت طولانی همزیستی ساعت جیبی و ساعت مچی وجود داشت. اما توسعه سریع ساعت مچی باعث محبوبیت فزاینده ای شد.

این ساعت در ابتدا عمدتاً توسط سربازان و خلبانانی استفاده می شد که در جنگ جهانی اول از ساعت ها استفاده می کردند.

در ابتدا از ساعت های جیبی استفاده می شد و مجهز به زنجیر بود. با گذشت زمان، بازار ساعت های مچی به سرعت شکل گرفت.

الزامات جنگ بر ویژگی‌های آن‌ها تأثیر گذاشت: عقربه‌های درخشان برای خوانایی بهتر، بدنه‌های ضد ضربه و عینک‌های مقاوم در برابر خراش هنوز از ویژگی‌های مهم امروزی هستند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.