خرید انواع مکمل تقویتی رشد سم اسب

مکمل سم اسب، مورد نیاز برای رشد و نگه داشتن یک سم سالم است و شامل مواد مغذی می باشد.

خرید انواع این مکمل، برای صاحبان اسب بسیار کاربردی و پراهمیت می باشد و از طرفی هم مراکز بسیار زیادی وجود دارند که به ارائه این قبیل مکمل ها می پردازند.

خرید انواع مکمل تقویتی رشد سم اسب

عوامل تغذیه ای موثر بر سلامت سُم اسب

عوامل تغذیه ای موثر بر سلامت سُم اسب مصرف کافی آب شیرین برای سلامت سم اسب ضروری است. اگر سطح آب خیلی کم شود، بسیاری از اسب ها از نوشیدن امتناع می ورزند. دمای مطلوب برای آب آشامیدنی باید رعایت شود. اگر دمای هوا خیلی سرد یا خیلی گرم باشد، اسب ها میزان جذب آب را کاهش می دهند. 

 نیاز انرژی اسب به میزان فعالیت آن بستگی دارد که آن هم به میزان انرژی رژیم غذایی و ظرفیت دستگاه گوارش حیوان بستگی دارد. اندازه و وزن فال نوزادان متأثر از تغذیه مادیان باردار است. اسب هایی که برای رشد سریع بدن و اسکلت تغذیه می شوند ممکن است دچار ناهنجاری استخوانی شوند یا مستعد ابتلا به شرایط لنگش باشند. رژیم غذایی متعادل باید مطابق با میزان مطلوب افزایش در پارامترهای صحیحی از سلامتی تغذیه شود. بهترین اندازه گیری رشد در یک اسب جوان، وزن است و بهترین توصیف اندازه یک اسب ترکیبی از قد و وزن است. ارتباط زیادی بین اندازه گیری ضربان قلب و وزن بدن در اسب گزارش شده است. در اسب های جوان و در حال رشد ، اندازه گیری های ماهانه برای نظارت بر تغییرات رشد مفید است.

دلایل مختلفی برای شناخت وزن اسب ها وجود دارد. بسیاری از نیازهای تغذیه ای بر اساس درصد وزن اسب انجام می شود. 

مکمل ها، حاوی روی می باشد که برای بهبودی تمام بافت اپیدرمال در سم اسب بسیار کاربردی است.

یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از بروز مشکلات ترک خوردگی سم اسب ها، استفاده از مکمل سم است. این مکمل، یک منبع غنی از اسیدهای آمینه است که در انعطاف پذیری دیواره سم اسب بسیار ضروری است.

از طرفی هم از عوامل تغذیه ای موثر بر سلامت سم اسب، می توانیم به ویتامین بوتین اشاره کنیم که عضو خانواده ویتامین B است، 

از موارد دیگر کلسیم است که از کاربرد آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   برای ساخت و ترمیم استخوان عنصری ضروری و حیاتی است.
  •   عنصری لازم برای افزایش سلامت دندان های اسب می باشد.
  •   عنصری ضروری برای انسجام ساختاری شاخ سم است.
  •   انقباض عضلات قلبی اسب را برعهده دارد.
  •   یکپارچگی غشای سلولی را باعث می شود.
  •  به تنظیم دمای بدن اسب بسیار کمک می کند.

از طرفی هم جیره های با محتوای انرژی پایین، رشد سم را بهبود می بخشد. اما انرژی یا محتوای کالری خوراک، می تواند بر رشد سم بسیار موثر باشد.

چربی ها هم در سم بسیار کارا هستند و یک سد غیرقابل نفوذ در کمک به اتصالات بین سلولی ایجاد می کنند که مانع از ورود باکتری و قارچ به داخل سم می شوند. بنابراین خوراک های محتوی مقادیر کافی از چربی، برای سم مفید هستند و یکی از عوامل تغذیه ای موثر بر سلامت سم می باشند

 

 

فروش مکمل غذایی ترمیمی مخصوص سم اسب

فروش مکمل غذایی ترمیمی مخصوص سم اسب فروش مکمل سم اسب، به دلیل کارایی بالایی که دارد بسیار نیاز است و افراد بسیار زیادی هستند که برای مراقبت از سم اسب خود به تولیدی های فروش این مکمل رشد سم اسب، بسیار بها می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.