دزدیده شدن سنگ ساختمانی دست دوم مربوط به کاخ سفید رسانه ایی شد

انتخاب یک ماده  به عنوان مثال سنگ ساختمانی دست دوم بر ماده دیگر هرگز اتفاقی نیست، زیرا مواد حتی در یک خانواده دارای خواص بسیار متفاوتی هستند که به طور قابل توجهی بر تولید یک محصول یا یک زیرساخت تأثیر می گذارد.

ساخت یک شی، یک ابزار و حتی یک ساختمان، بنابراین شکل، خواص مکانیکی و ساختاری، وزن و خواص حرارتی آن، به موادی بستگی دارد که با آن ساخته شده اند.

در گذشته، بیشتر مصالح مورد استفاده در ساختمان در طبیعت چوب ، خاک رس یا ماسه وجود داشت و بدون فرآیندهای اضافی خاص مورد استفاده قرار می گرفت.

با گذشت زمان، مواد مصنوعی دیگری نیز به این مواد اضافه شده است مانند بتن ، شیشه ، مواد پلاستیکی و فلزات که از مواد خام ساخته شده اند.

موجود در طبیعت که برای مصارف صنعتی تحت فرآیندهای مختلف و عملیات سطحی قرار می گیرند.

حتی مواد طبیعی که زمانی به صورت خام مورد استفاده قرار می گرفتند، اکنون در معرض فرآیندهای مختلف تولید قرار می گیرند.

به عنوان مثال، چوب تحت درمان های سطحی مختلفی قرار می گیرد مانند سندبلاست، در حالی که خاک رس پخته می شود تبدیل به سفال.

امروزه، انتخاب ماده برای استفاده برای یک کاربرد خاص به ویژگی‌های آن از جمله: خواص مکانیکی، خواص فیزیکی، خواص شیمیایی، خواص نوری و قابلیت تنفس و همچنین به در دسترس بودن آن در محل استفاده، به تأثیرات محیطی بستگی دارد.

خود متریال با تأثیر زیبایی شناختی و مهمتر از همه با قیمت آن، سنگ‌های طبیعی که امروزه در ساخت دیوارهای باربر استفاده می‌شوند.

تقریباً همه سنگ‌های توف هستند، اما در زمان‌های قدیم، بسته به خرید از نزدیک‌ترین منطقه سرزمینی به معادن، بسیاری از انواع سنگ‌های دیگر نیز برای اقتصادی مردمی بسیار عالی در نظر گرفته می‌شدند.

سازه‌های ساختمانی، و معمولاً به شکل خشن و روستایی خود صاف نمی‌شدند، به شکل سنگ‌های مربعی استفاده می‌شدند و باعث پیدایش آن شاهکارهای معماری می‌شدند که ما هنوز هم می‌توانیم آن‌ها را تحسین کنیم.

همچنین باید به اهمیت بازالت در ساختمان های سبز به عنوان یک ماده اقتصادی و کم هزینه، آسان برای قرار دادن و از نظر اکولوژیکی بهینه، بسیار رایج در طبیعت اشاره کرد.

سنگ مرمر برخلاف سنگ آهک و ماسه سنگ رایج تر، که با ارزش تر است، با توجه به زیبایی خاص، هزینه کار تخصصی و حمل و نقل، بیشتر به عنوان عناصر تزئینی، پوشش و کف استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.