هر 1 کلوچه نادری تنکابن غذای یک سال مورچه هاست

برای درست کردن کلوچه نادری تنکابن بهترین ترکیب، سفیده سه تخم مرغ را بردارید و خوب بکوبید و روبند را بردارید، سپس کمی شیر و یک کیلو آرد گندم ریز و شکر را با هم الک کرده و چند دانه بادیان را خوب مالیده و خشک کنید.

و سپس همه را با هم تا جایی که می توانید سفت کار کنید و به هر شکلی که دوست دارید درست کنید و در فر نرم روی کاغذهای سفید بپزید.

برای درست کردن مخلوط‌هایی زیباتر و کنجکاوتر از قبلی و نزدیک به طعم ماکارون، یک پوند شکر بردارید، آن را خوب بزنید.

سپس به همان اندازه آرد گندم ریز برداشته و با هم مخلوط می کنیم، سپس دو عدد سفیده و یک زرده تخم مرغ، نیم ربع بادام بلانچ شده را می گیریم.

سپس همه آنها را با نصف ظرف کره شیرین و یک قاشق گلاب هم بزنید و با کمی خامه بزنید تا خمیری سفت به دست بیاید، سپس به دلخواه آنها را بغلطانید.

کلوچه

همچنین، در صورت تمایل، چند دانه بادیان خشک ریز مالیده و ریخته شده در خمیر و همچنین دانه گشنیز را اضافه کنید.

کلوچه های کوچک عالی سه پوند گل بسیار یافت که در آتش خوب خشک شده است بردارید و یک و نیم پوند شکر را در یک الک بسیار ریز الک کرده و خشک کنید.

سه پوند کرنات خوب شسته شده و در پارچه ای خشک شده و کنار آتش قرار می گیرد.

وقتی گل را به خوبی با شکر و مویز مخلوط کردید، باید یک و نیم مثقال کره ذوب نشده، ده قاشق خامه، زرده سه عدد تخم مرغ تازه گذاشته شده با آن، یک جوز هندی در آن بریزید.

و اگر خواستید سه قاشق گونی، وقتی رب خود را خوب به هم زدید، باید آن را در پارچه ای بریزید و در ظرفی قبل از آتش بگذارید تا گرم شود.

سپس کلوچه های کوچک درست کنید و آنها را پر از سوراخ کنید.

شما باید آنها را در فری که در آن بسته نشده است بپزید، سپس آنها را با شکر روی یخ بگذارید، کلوچه ها باید به اندازه عرض دست و نازک باشند: از کلوچه های قندی فروخته شده در بارنت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.